Aktualne wydanie - Agro Expert - magazyn profesjonalistów rolnictwa

Najnowsze wydania

Agro Expert - 4/2016

agro-4-2016 Czytaj e-wydanie online
Zamów prenumeratę
Zamów egzemplarz

W bieżącym wydaniu miesięcznika Agro Expert

 

Targowa oferta dla agro-biznesu

Biogaz, biomasa, budownictwo i maszyny komunalne – targi POL-ECO-SYSTEM w Poznaniu (11-14.10.2016) to dobra okazja do zorientowania się, co aktualnie proponuje rynek dla agro-biznesu. Tym bardziej, że w tym roku na targi można wejść bezpłatnie.

 

Nietuzinkowy

Opryskiwacze wyprodukowane przez firmę Herbert Dammann GmbH w obiegowej opinii są synonimem jakości. I trudno się dziwić, gdyż są to maszyny, które potrafią wprawić w zdumienie.

 

Pyrki bez orki

W ostatnich latach przy produkcji ziemniaków i buraka cukrowego realizowany jest szereg zmian, których celem jest ograniczenie nakładów pracy. W tym celu dokonuje się uproszczenia w uprawie gleby z eliminacją energochłonnej orki.

 

Koła bezdętkowe ciężarowe w przyczepach rolniczych

Lubimy coraz cięższe przyczepy, jeździmy coraz szybciej, a opony rolnicze są do tego zbyt słabe. Firma Auto-Zaremba potrafi zamienić koła praktycznie w każdej przyczepie na koła ciężarowe wytrzymujące większe prędkości i większe obciążenie.

 

Wyścig mocy

Tuningowanie ciągników rolniczych wcale nie oznacza, że maszyna otrzyma spojlery, obniżone zawieszenie czy sportowy wydech. Stosuje się je tylko po to, by mieć trochę mocniejszy ciągnik.

 

Wisienka na torcie

Firma SaMASZ kolejny raz prezentuje swoje maszyny, a pośród nich także nowości podczas XVIII Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show 2016 r. Premiery odnajdziemy zarówno w grupie maszyn zielonkawych, jak też do letniego i zimowego utrzymania dróg.

 

Kellfri na czarno

Szwedzkie Kellfri pomalowało grupę swoich lekkich przyczep i wywrotek na czarno. Ma być to lakier specjalnie wyróżniający produkty dla quadów i pojazdów ATV.

 

Na żywo

Skoszone 50 hektarów trawy w 14 lokalizacjach i zebranych 500 bel zielonki, a latem pokazy żniwne pod kontrolą systemu precyzyjnego rolnictwa PLM. W tym roku podczas Demo Tour New Holland można było zobaczyć kombajny zbożowe, prasy zwijające, ładowarki oraz kilka serii ciągników.

 

Niepodobna

Choć ładowarka teleskopowa średnio przypomina ciągnik rolniczy, to okazuje się, że może go w gospodarstwie całkowicie zastąpić. Mogliśmy się o tym przekonać na pokazie nowych ładowarek Merlo Multifarmer 40.7 – 40.9 w Łącku zorganizowanym przez firmę Merlo Polska.

 

Unia czeka na rekord

Opryskiwacz marki Unia namalował farbą litewskie godło państwowe na powierzchni 20,7 hektara i w ten sposób podjął próbę ustanowienia rekordu Guinnessa.

 

Zagraj w kosza ładowarką

Konkurs dla operatorów maszyn Manitou Cup pokazuje, że za pomocą ładowarek nie tylko można wydajnie pracować, ale także świetnie się bawić.

 

Impress(ka) na polu

Po raz pierwszy do swojej oferty firma Pöttinger włączyła prasy i prasoowijarki do bel cylindrycznych. Impress to jedna z wielu maszyn tej firmy, która była prezentowana w Poznaniu na targach Polagra-Premiery.

 

Kubota też uprawia

Marka Kubota, znana z japońskich, pomarańczowych traktorów wprowadza serię własnych maszyn uprawowych. Na XXII Międzynarodowych Targach Techniki Rolniczej w Kielcach pojawiło się kilka wyjątkowych nowości.

Długodystansowe – Test